Balkanlar

Rus devlet televizyonunda skandal ifadeler: “Balkanlar ve Polonya’ya yayılacağız“

Rus devlet televizyonunda, önümüzdeki on yıllar için planlanan Rus stratejisi tartışıldı. Rus uzmanlar, Rusya‘nın komşu ülkeleri “tek bir büyük Rus yurduna“ ilhak edeceği ve sonunda Balkanlar ve Polonya‘ya yayılacağı öngörüsünde bulundu. 

Rus filolog ve gazeteci Nikolay Vavilov, Rusya 1 kanalındaki programda şunları söyledi, “Şimdi, bir yandan, pek çok kişinin umutsuzluğa kapılmak için nedeni var, ancak başka bir açıdan bakarsanız, Rusya bir milyardan fazla Batılıya karşı muzaffer bir şekilde savaşıyor. Bu yıl boyunca Batı, Rusya’yı yenemedi. Sıradan her bir Rus benimle aynı fikirde olacaktır – sıcak suyumuz, yiyeceğimiz, işimiz var, şehir içi ulaşım çalışıyor. Ekonomimiz yeniden yapılanıyor.“

Vavilov, “Aslında bu Rusya’nın zaferiyle ilgili. Bizim için bir tecrit yok, özellikle şimdi Çin de aramıza katıldı. Hindistan, Güneydoğu Asya, Afrika ve Latin Amerika da bize katıldı. Tecrit yok çünkü bu büyük özel harekatta kazanan biziz.“ dedi.

Rus uzman, “Bağımsız olduğunu iddia eden tüm ulusları tek bir büyük Rus yurdunda birleştireceğiz. Bu ne anlama geliyor? 500 milyon nüfuslu Avrupa’da, Balkanlar, Polonya üzerinde sakince hak iddia edebilecek, Rusça konuşan 200 milyon insandan oluşan bir topluluk olacak.“ diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu